Results

The complete chip timing results with checkpoint split times can be downloaded here.

99 registered. 81 started. 2 retired.

Rank Name Club Category Finish
1 Daniel Hendriksen MV40 05:23:49
2 Matthew Lynas Thames Hare & Hounds MV40 05:25:47
3 Paul Little Droitwich AC M 05:27:51
4 Matt Giles Stourbridge RC M 06:08:24
Andrew Merrell MV40 06:08:28
Paul Collier MV50 06:08:30
7 Chris Morgan Swindon Shin Splints M 06:18:55
8 Mark Bissett West Mercia Police MV40 06:19:24
9 Douglas Ward Droitwich AC M 06:38:52
10 Jason Stobbs Delamere Spartans MV40 06:41:56
Ian Hall MV50 06:41:58
Nick Wilson M 06:51:08
13 Alan Butler Swindon Striders MV40 06:52:58
14 Gary Warmington MV50 06:53:09
15 Paul Turner Helm Hill Runners MV40 06:53:13
16 Brian Robb Bitton Road Runners M 07:12:08
Chris Owen stafford harriers MV40 07:12:12
18 Melissa Arkinstall F 07:13:02
19 Mark Fraser Slinn Allstars MV40 07:19:49
20 Adam Grant M 07:21:52
21 Chris Heslop MV50 07:21:58
22 Alice Maiden F 07:23:46
23 Jacy Little M 07:24:30
24 Roger Mills Fairwater Runners Cwmbran MV40 07:24:46
25 Kevin Wright Bitton Road Runners MV50 07:35:35
26 Simon Birks M 07:35:57
Christopher Giles MV40 07:35:58
28 Mike Symons Unattached MV40 07:39:32
29 Ray Mortlock South Derbyshire Road Runners MV60 07:41:02
30 Nick Reed Tritalk MV50 07:53:25
31 Maxine Hosell F 07:53:40
Tim Wr3 Fitness Hosell Black Pear Joggers MV40 07:53:43
33 Mike Courtney MV40 07:56:55
34 Sarah Davies F 07:59:28
35 David Rogers Leigh on Sea Striders M 08:13:32
36 Nicola Biggins F 08:23:12
37 Stephen Griffin unaffiliated MV40 08:25:59
38 Nick Griffin York Knavesmire Harriers MV40 08:26:03
Toby Whitfield M 08:26:07
40 Steve Batsford evesham vale running club MV40 08:36:50
41 Denise James evesham vale running club FV50 08:36:55
42 Chris Cairns M 08:44:26
43 Richard Kemp Black Pear Joggers MV50 08:46:21
44 James Cole M 08:46:47
45 Denise Whyte FV50 08:47:30
Jon Whyte MV50 08:47:33
47 Trevor Clark Pershore Plum Plodders MV50 08:47:57
Nicholas Herbert Pershore Plum Plodders M 08:47:59
49 Tony Rea MV40 08:54:02
50 Phillip Tunney Tent 134 MV40 08:59:52
Sam Meadows Ultra Training & Development MV40 08:59:58
52 Thomas Adler MV50 09:00:12
53 Jenny De Grandis F 09:01:51
54 Carmine De Grandis Clwydian range runners MV40 09:01:54
55 Sarah Aston Wrekin Road Runners FV40 09:02:35
Jon Aston 100 Marathon Club MV40 09:02:37
57 Julian Holden MK Lakside Runners MV40 09:03:40
Graeme Price M 09:03:43
59 Glyn Price Shropshire Shufflers M 09:12:09
60 Ian Walker M 09:12:35
Mark Rose Black pear joggers MV40 09:12:38
Rebecca Baldwin F 09:12:40
Andrew Stenson Black Pear Joggers M 09:13:40
64 Noel Roche M 09:44:19
65 Bev Cossey F 09:47:24
Ryan Smith Ripley Running Club M 09:47:26
67 Jason Evans MV40 09:49:45
68 Scott Mathers Bridgnorth Running Club M 09:50:04
69 Matt Kirkby Bridgnorth Running Club MV40 09:50:35
70 Helen Carlisle Pershore Plum Plodders F 10:03:56
Stephen Morris Pershore Plum Plodders MV40 10:03:58
72 Brian Barnes Chorlton Runners MV50 10:07:42
73 Paul Edwards Wrexham A.A.C. MV40 10:07:50
74 Justin Rowling Pershore Plum Plodders MV40 10:30:03
75 Robert Hale Evesham Vale Running Club MV60 10:35:36
76 Karen Hinks pershore plum plodders FV50 10:46:19
77 Suzanne Price Pershore Plum Plodders FV40 10:52:00
78 Lucy Edgar F 11:06:22
Colin Noble M 11:06:24
80 Phil Bevis trail running association MV70 Retired CP3
81 Laura David F Retired CP3